ŽALUZIE - ROLETY- SÍTĚ PROTI HMYZU / zaměření - výroba - montáž - servis

Horizontální a Vertikální žaluzie

Zaměření - výroba - montáž - servis žaluzií a další stínící techniky/ 1997 - 2019 / Žaluzie - Rolety - Sítě proti hmyzu - Servis oken a dveří - Těsnění do oken a dveří / Tel: +420 777 831 343 /Rodinná firma nabízí interiérové stínící prvky včetně sítí proti hmyzu a těsnění do oken a dveří na Vysočině i v Jižních Čechách/IČ 86877992 - Zdeňka Maurerová, neplátce DPH - Starý Pelhřimov, Kraj Vysočina  

Horizontální žaluzie

Žaluzie jsou stále nejoblíbenější způsob zastínění. Nezáleží na tom, jaký druh oken (plastová, hliníková, eurookna) a jaký tvar chceme horizontálními žaluziemi zastínit. Tyto žaluzie jsou určené k montáži na rám okna nebo do zasklívací lišty. Ohromnou výhodou je jednoduchost horizontálních žaluzií, rychlost montáže, minimální údržba a cenová dostupnost. I u tohoto sortimentu si však můžeme dopřát luxus (například nádherné žaluzie dřevěné) a žaluziemi tak dotvořit styl interiéru. Vliv na styl bude mít i výběr odstínu dřeva či barva žaluzií z ostatních materiálů. 

Klasické dřevěné interiérové žaluzie na nás budou působit reprezentativním dojmem. Snadno je použijeme jako účelový módní doplněk. Pokud hledáte teplý, ušlechtilý a přírodní charakter své domácnosti, dřevěné horizontální žaluzie budou optimální volbou. Pokud pro změnu hledáte co nejdelší životnost, jsou nejvhodnější žaluzie s hliníku. Povrchová barevná úprava lamel přitom nemá žádné omezení.

Atypické horizontální žaluzie
Jsou určené pro okna nestandartních tvarů – trojúhelníková, lichoběžníková, oblouková a další. Jejich zastínění může být provedeno více způsoby. Atypické tvary oken jsou zastiňovány především pomocí mechaniky Euro klasik. Obloukové žaluzie jsou řešené pomocí speciálního profilu, který lze technologickými úpravami vytvarovat do požadovaného tvaru. Je možné vyrobit oblouk, kruh, ale i nepravidelnou křivku.

Estetický dojem z žaluzií zvyšuje uzavřený profil. Upevnění a ovládání je vždy zvoleno s ohledem na technické možnosti stíněné plochy, typu oken a přání zákazníka. Žaluzie je možné vyrobit ve standardním i domykavém provedení. Materiál lamel přitom může být libovolný, od hliníku přes lamely dřevěné, případně i z bambusu.

Dřevěné horizontální žaluzie
Dřevěné žaluzie jsou reprezentativním doplňkem bytů, kanceláří a společenských místností. Docílíme jimi neobyčejného estetického účinku, přitom zachováme zásadní funkci žaluzií – stínění. Na výrobu těchto lamel se používá ušlechtilé dřevo lipové nebo ramínové. Toto dřevo má perfektní stabilitu, je jemné a krásné. Podle míry úpravy si dřevěné žaluzie zachovávají klasický, módní či exotický výraz a krásný povrch.

Vaše domácnost tak získá teplý a ušlechtilý vzhled. Světlo přefiltrované přes dřevěné lamely dělá z jinak klasické sluneční ochrany obzvláště dekorativní výrobek. Odstín zabarvení a výrazné žilkování pravého dřeva obohatí interiér. Široká paleta barev a povrchových úprav navíc umožňuje sladit dřevěné žaluzie s ostatním vybavením vašeho interiéru. 

Ostatní typy horizontálních žaluzií
Liší se především použitím krycích profilů a mechaniky. Vybrat si můžete z lamel v různých barevných odstínech o šířce 16 až 25 mm. Naklápění a vytahování lamel provádíte řetízkem. Pořídit je můžete ve standardním i domykavém (celostínícím) provedení, v nabídce je i boční silonová fixace. 

Vertikální žaluzie

Lehké, vzdušné a z příjemných materiálů na pohled a dotek, to jsou současné vertikální žaluzie. Funkční, pohodlné, upotřebitelné. Mají výbornou kombinační schopnost funkce a dekorativnosti. Dokonce i místnost s rozsáhlými prosklenými plochami jimi snadno přeměníte do podoby útulného interiéru s příjemnou atmosférou. Nezáleží na tom, o jakou místnost jde (obývací pokoj, kuchyň, jídelna, ložnice atd.).

Důležitý je pro vertikální žaluzie výběr látek, hovoříme proto o žaluziích textilních. Látky pro vertikální žaluzie se liší barvami, kvalitou i dekory. Snadno těmito žaluziemi zastíníme i atypické prostory trojúhelníkových nebo obloukových tvarů.

Lamely vertikálních žaluzií si můžete pořídit v různých modifikacích a s různým stupněm propustnosti světla. Světlo v místnosti budete snadno regulovat nastavením lamel do libovolné polohy – úhlu, který svírají s prosklenou plochou okna. 

Z celkové šířky vertikální žaluzie připadá 16% na stažené lamely, naštosované za sebou. Žaluzie tedy nesmí začínat přímo na hraně okenní plochy, ale v dostatečné vzdálenosti od ní. Prostě je nutné prostor, který chceme zastínit, zprava rozšířit o 16% šířky obdélníku. Šířku stíněné plochy vynásobte číslem 1,16. Důležité je se také rozhodnout, zda budeme profil vertikální žaluzie kotvit do stěny či stropu. Montáž do stropu je jednoznačně pevnější, montáž do stěny může být zase ekonomičtější, protože potřebujeme menší výšku lamel. rolux.cz dodavatel.

TOPlist
žaluzie pelhřimov, žaluzie pelhřimovsko, servis žaluzií pelhřimov, sítě proti hmyzu pelhřimov, rolety pelhřimov, opravy žaluzií pelhřimov, žaluzie humpolecko, žaluzie pacovsko, žaluzie kamenicko, žaluzie pelhřimov, žaluzie pacov, žaluzie humpolec, žaluzie kamenice nad lipou, žaluzie nová včelnice, žaluzie lukavec, žaluzie košetice, žaluzie žirovnice, žaluzie počátky, žaluzie kamenice, žaluzie vyskytná, žaluzie nová včelnice, sítě proti hmyzu humpolec, rolety humpolec, servis žaluzií humpolec, servis žaluzií pacov, servis žaluzií kamenice nad lipou