aktualizováno: 22.01.2017 08:41:56

ŽALUZIE pro celé PelhřimovskoS nástupem podzimního a následně zimního období se nám připomenou i loňské neduhy, na které jsme na jaře s přibývajícím teplem zapomněli. A právě o teplo jde především. Stále rostoucí ceny, které za topení vydáme, ale i ceny uhlí nebo dřeva nás nutí co nejlépe s teplem v našich domovech hospodařit.

Dodatečným utěsněním oken, vstupních a balkonových dveří můžeme ve velké míře nežádoucí úniky tepla odstranit. Úspory při stále stoupajících cenách tepla a energie nejsou zanedbatelné a v dlouhodobém pohledu vysoce předčí náklady vynaložené na dodatečné utěsnění.

Námi dodávané těsnění do oken a dveří drží pevně na místě, takže se nové dveřní nebo okenní pásky dají připevnit snadno a rychle. Použití samolepícího těsnění do oken a dveří je velmi výhodné u kovových nebo plastových rámů.

Těsnící profily oken a dveří můžeme aplikovat na okna i na dveře. Jaký druh těsnění oken a dveří zvolíte, záleží na velikosti mezery a na tom, zda je použijete na dveře, na okno nebo na garážová vrata. Těsnění oken a dveří by mělo být dostatečně dlouhé, aby těsnilo a nebránilo přitom otvírání a zavírání.

Před započetím aplikace těsnění se musí zpočátku změřit potřebné množství těsnění, zvolit správný druh těsnění a správný rozměr těsnění, zkontrolovat a vyměřit aplikační místo kde je případná vůle, seřídit okna dle standartu a přeměřit hloubku potřebného těsnění.

O velkou část tepla přicházíme pod parapety a okolo oken. To je "nemoc" nejen starších domečků, ale především panelových domů, kde povlávající záclony vypovídají o tom, jak byla okna a jejich utěsnění šita horkou a navíc ještě velmi nekvalitní jehlou. Popraskaný tmel okolo okenních tabulek nebo poškozené či vylomené okapničky bývají zdrojem úniku tepla. I to Vám vše opravíme a uděláme tak, že Vám skrz škvírky dobydlení nepotáhne.

Pokud je problematickým místem poškozený nebo opotřebovaný parapet, je utěsnění náročnější. Většinou bývá nutné starý vnitřní a někdy i vnější parapet odstranit, jeho lůžko pečlivě vyspravit a vyplnit, a vložit a připevnit parapet nový. K tomu využijeme speciální vyplňovací těsnicí tmely nebo montážní pěnu.
Spolu s odstraněním průvanu se sníží také prašnost, kterou průvan v bytě způsobuje vnášením venkovních nečistot. Po utěsnění se také výrazně zvýší hluková nepropustnost. Například ruch z hlučné ulice nebo okolí domu pronikající do bytu, můžeme utlumit nebo také úplně odstranit.

Zasklení balkonů a lodžií je také účinný způsob, jak zabránit průniku nárazového větru a byt tepelně ochránit. Plocha balkonových dveří a oken bývá dost velká a zasklením nejen že zamezíme útokům větru na byt, ještě získáme další užitečný prostor k bytu, který budeme moci využívat i v době, kdy venku nebude zrovna hezké počasí. Velký vliv na úsporu tepla v místnosti mají i obyčejné žaluzie případně venkovní rolety.

Z dříve používaných starých kovotěsů, které spíše ztěžovaly zavírání oken a dveří, si průvan moc nedělal. Moderní těsnění jsou jedno a vícekomorová pryžová a pěnová , která je možné díky kvalitní oboustranné pásce možné dodatečně nalepit do falců oken a dveří. Při dovření komůrkový profil pevně přilne a utěsní vůli mezi rámem a dveřmi či oknem. Před samotným nalepením důležitá místa odmastíme a očistíme. Aplikace těsnění musí být provedena velmi odborně, jen tak budeme mít záruku, že dlouho vydrží.

Těsnení dodáváme v metráži po deseti a více metrech. Jeho šířka je různá, ale jde upravit odříznutím podélně perforovanéhodílu na potřebnou šířku. Tloušťku těsnění volíme podle mezery kterou potřebujeme utěsnit. Příliš silné těsnění by nám nedovolovalo dveře či okno dovřít.

Na jiný způsob, kdy se používá podobný typ komůrkového těsnění, ale vkládá se do drážky, kterou je nutno po obvodu dveří nebo oken vyfrézovat.
V případě starých oken, například v panelových domech nebo rodinných domcích, je vhodné opravdu třeba pečlivě zvážit, zda se vyplatí okno repasovat a dodatečně zvýšit jeho těsnost a opatřit jej jedním z dodatečných typů těsnění, nebo okna či dveře vyměnit celá.

Náš dodavatel: Texim s.r.o.
Kladská 331/24
500 03 Hradec Králové

TOPlist

Žaluzie - Roletky - Sítě proti hmyzu / Zaměření - výroba - montáž - servis žaluzií a další stínící techniky provede Firma M+M Stínící technik Starý Pelhřimov / Tel: +420 721 034 263  

ŽALUZIE PELHŘIMOV, ŽALUZIE PACOV, ŽALUZIE HUMPOLEC, ŽALUZIE POČÁTKY, ŽALUZIE ŽIROVNICE, ŽALUZIE KAMENICE NAD LIPOU, ŽALUZIE BATELOV, ŽALUZIE ČERNOVICE, ŽALUZIE KOŠETICE, ŽALUZIE HOŘEPNÍK, ŽALUZIE LUKAVEC, ŽALUZIE ČERVENÁ ŘEČICE / Fa Stínící technik Starý Pelhřimov 1997 - 2016 / IČ 86877992 - neplátci DPH, Tel: +420 721 034 263 / Těšíme se na případnou spolupráci Zdeňka a Vojta Maurerovi / CZIN.eu Katalog řemeslníků